Българският шампион Лудогорец играе при срещу Хебър във втория мач от

...

НА ЖИВО: Лудогорец 3:0 Хебър Пазарджик, Текпетей оформи класиката

Българският първенец Лудогорец играе при срещу Хебър във втория мач от неделната стратегия на деветия кръг в efbet Лига. Иван Йорданов откри още в третата с дебютното си попадение за " орлите ", а Рик Джонатан удвои в 27-ата минута. Бърнард Текпетей оформи класиката в 37-ата минута. Срещата на стадион „ Хювефарма Арена “ може да я наблюдавате онлайн по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

/ /

Лудогорец започва стремително и още с първата си действителна голова обстановка откри резултата. В третата минута Якуб Пиотровски откри Бернард Текпетей отдясно, а той изведе на скорост правещия дебют Аслак Фон Витри, който центрира в наказателното поле, където вратарят Петър Дебърлиев не съумя да избие по най-хубавия метод и топката попадна в Йорданов, който стреля тъкмо и означи първия си гол за представителния отбор на „ орлите “.

Три минути след това Фон Витри изведе отдясно в пеналтерията Текпетей, който центрира рисково по земя във вратарското поле, само че нито един негов съотборник не съумя да засече топката.

В 20-ата минута домакините имаха нов късмет за второ попадение. Рик Джонатан получи в половината на Хебър и доста хитро изведе Текпетей отдясно на скорост, който влезе в наказателното поле и центрира остро и паралелно на голлинията, само че сантиметри разделиха от това Спас Делев да засече на далечната греда.

Натискът на " орлите " се усилваше и единствено две минути по-късно Рик Джонатан и Текпетей направиха хубаво двойно подаване отдясно, а бразилецът получи назад в наказателното поле и шутира мощно и ниско към вратата с десния крайник, само че Дебърлиев съумя да избие в корнер.

Вторият гол обаче не закъсня и падна в 27-ата минута. Играчите на домакините разиграха добре пред наказателното поле, а Текпетей изведе чудесно отляво в пеналтерията Рик, който пое топката и с десния крайник я прати над Дебърлиев за 2:0.

Точно 10 минути по-късно се стигна и до класика в Разград. Иван Йорданов даде отлично дълго извеждащо подаване за Текпетей, който овладя отдясно в наказателното поле и с прелестен удар с десния крайник прати топката в далечния ъгъл на вратата на Дебърлиев – 3:0.